Hogyan kerül a csizma a spiritualitás asztalára? A földelés jelentőségéről, a lustálkodás egyensúlyban tartásának fontosságáról és a látszatcselevés csapdájáról olvashatsz az alábbi bejegyzésben.

Mindig mondom a tanítványaimnak, klienseimnek milyen fontos a földelés. Ezt pedig már őseink is tudták.

Érdekesség:

Ez egy feltehetően 2300 éves csizma, amely az Altáj-hegység fagyos talajában őrződött meg, és valójában mágneses lemezek vannak a talpába ​​beépítve.

Ennek célja a Földdel és annak mágneses mezőjével való kapcsolattartás, azaz a földön maradás volt.

Az emberek akkoriban tudták, hogy a földhöz kapcsolódva valódi egészségügyi előnyökkel jár.

Összehasonlításképpen manapság gumi talpon és betonpadlón járunk, ami megakadályozza a földelést.

Rengetegen függnek az okoskütyüktől is. Sőt, egyesek már-már az okostechnológiát váltják fel a Forrással/Teremtővel való közvetlen kapcsolattal, ami nagy hiba… dehát az okoskütyü kényelmes, azonnali. És a tömeg nagy része lusta és szinte azonnal beszippantható azzal, hogy nincs sok dolga, a technika majd elvégzi helyette, csak elő kell fizetni, és még olcsó is… És örülnek: „Hurrá, nem kell foglalkoznom a lelkemmel!” Hurrá, nem kell változtatnom a hozzáállásomon.” Ugye tudod, hogy ez csak a technológia mézesmadzaga?

És ennek a kényelemnek, lustaságnak és olcsóságnak hatalmas ára van, amelyet nem pénzben, hanem más módon fogsz megfizetni…

A háttérhatalmi manipulátorok gondoltak a globálvakciana ellenesekre, és a spiritualitás, egészség iránt érdeklődőkre is. Nekik is van olyan csapda, amibe úgy sétálnak bele tömegesen, hogy észre sem veszik. Mert a cél, hogy örömmel kapcsolódj majd a központi géphez. Sőt! Te magad követeld! Ezt soha ne feledd!

Ne érts félre, nem azt mondom, hogy ne használd az okostechnológiát, de bizonyos dolgokat NEM tudsz helyettesíteni és kiváltani sem vele.


Emellett pedig tartsd szem előtt azt a bölcsességet, hogy: A mérték az érték.

A földelésnek (nem állsz két lábbal a földön) több akadálya is lehet, ezek közül az egyik a túlzott lustaság, vagy manapság még a virtuális cselekvés, vagy ahogy én nevezem látszatcselekvés is gátat szabhat.

A lustaság is egy szokás. Nem mondom, hogy rossz szokás, mert én is szeretek lazulni, időnként lustálkodni. De itt is a mértékkel szokott gond lenni.

Mert:

  • Vannak, akik nem engedik meg maguknak a lustálkodást, lazulást, csak folyamatosan hajtják magukat, túlhajszolják magukat
  • És némelyek pedig mindig azt nézik, hogy tudnának a legkevesebb energiabefektetéssel létrehozni valamit, vagy annyira lusták, hogy más hátán próbálnak felmászni.

Fentiek közül ugye érzed és érted, hogy egyik sem vezet hosszútávon örömteli jó minőségű élethelyzetekhez.

A lustálkodást, lazulást is érdemes mértékkel egyensúlyban tartani, és ha ez sikerül, akkor már nagy lépést tettél a felé, hogy az életed más területein is sikerüljön kiegyensúlyozott állapotot teremteni. Amikor pedig kiegyensúlyozottan tudsz helytállni az élet különböző területein, valójában ez jelenti a legnagyobb valós sikert.

Igen, ebből is láthatod, hogy nem a kirakatsikerről, hanem a valós sikerekről írtam neked ezt a néhány sort.

Kirakatsikernek hívom mindazt, ami a médiák világában, a népszerűségért folytatott harcban átütőnek tűnik és látványos, ám illékony.

A látszatcselekvésre hozok még egy példát, hogy jobban értsd: Pld. meglátsz az egyik közösségi oldalon egy edzést, ami megtetszik neked, nyomsz rá egy lájkot, és arra gondolsz milyen jó lenne elmenni oda. Aztán kilépsz a közösségi oldalról, és maradsz a fotelben, leragadsz a gondolatban. Aztán máris továbbállsz, mert akad valami fontosabb, amely mentén halogathatod azt a lépést, hogy eljuss az edzőterembe. Mert most esik az eső, vagy épp túl meleg van, és még sorolhatnám a kifogásokat. 

Durván hangzik igen, de sokan beleesnek ennek a látszatcselekvésnek a csapdájába. Ez is egy rossz szokás, de a jó hír az, hogy a rossz szokásokon is lehet változtatni.

Illékony siker helyett kívánom, hogy hosszútávú és örömteli sikereket érj el az életed minden területén.

Ha a lustaság helyett, és a kütyüktől, technikáktól való függőség helyett azt választod, hogy tudatosan szeretnéd magad fejleszteni, az többszörösen megtérül, mert egész életedre kapsz egy olyan hatékony és kézzelfogható tudást, amelyet akár egy lakatlan szigeten is tudsz használni.